Maakuntien koordinaattoreiden yhteystiedot

Etelä-Karjala

Päivi Ilves, projektipäällikkö
paivi.ilves@ekarjala.fi

Etelä-Pohjanmaan liitto

Lea Palomäki, projektipäällikkö
lea.palomaki@etela-pohjanmaa.fi

Etelä-Savo

Jussi Linnala, projektipäällikkö
jussi.linnala@esavo.fi 

Kainuu

(hanke päättynyt)
www.kainuunliitto.fi/kainuun-digituki-hanke

Keski-Pohjanmaa

(hanke päättynyt)

Keski-Suomi

Heidi Kervinen, projektipäällikkö
heidi.kervinen@keskisuomi.fi
keskisuomi.fi/digituki

Kymenlaakso

Katariina Terävä, projektipäällikkö
katariina.terava@kymenlaakso.fi
digituki.kymenlaakso.fi/

Lappi

(hanke päättynyt)

Pirkanmaa

Markus Lappi, projektipäällikkö
markus.lappi@pirkanmaa.fi

Pohjanmaa

(hanke päättynyt)

Pohjois-Karjala

Elina Honkaselkä, projektipäällikkö
elina.honkaselka@joensuu.fi

Esa Huurreoksa, projektipäällikkö
esa.huurreoksa@pohjois-karjala.fi
www.pohjois-karjala.fi/digituki

Pohjois-Pohjanmaa

Maria Puotiniemi, projektipäällikkö
maria.puotiniemi@pohjois-pohjanmaa.fi 
www.pohjois-pohjanmaa.fi/digituki

Pohjois-Savo

Maria Puustinen, projektipäällikkö
maria.puustinen@pohjois-savo.fi

Päijät-Häme

Markku Lehikoinen, projektipäällikkö
markku.lehikoinen@paijat-hame.fi

Satakunta

Joni Jokela, projektipäällikkö
joni.jokela@satakunta.fi
www.satakuntaliitto.fi/satadigi

Uusimaa

Tanna Rantanen, projektipäällikkö
tanna.rantanen@uudenmaanliitto.fi
Uudenmaan liitto / Digituki- hanke -verkkosivut

Varsinais-Suomi

Julia Innilä, projektipäällikkö
julia.innila@turku.fi

 

Päivitetty: 8.9.2021