Maakuntien koordinaattoreiden yhteystiedot

Etelä-Karjala

Päivi Ilves, projektipäällikkö
paivi.ilves@ekarjala.fi

Etelä-Pohjanmaan liitto

Lea Palomäki, projektipäällikkö
lea.palomaki@etela-pohjanmaa.fi

Etelä-Savo

Jussi Linnala, projektipäällikkö
jussi.linnala@esavo.fi 

Kainuu

Seija Kemppainen
seija.k.kemppainen@kainuu.fi
www.kainuunliitto.fi/kainuun-digituki-hanke

Keski-Pohjanmaa

Asko Eerola
asko.eerola@keski-pohjanmaa.fi

Kymenlaakso

Katariina Terävä, projektipäällikkö
katariina.terava@kymenlaakso.fi
digituki.kymenlaakso.fi/

Lappi

Hanna Saramaa, projektityöntekijä
hanna.saramaa@poskelappi.fi

Pirkanmaa

Markus Lappi, projektipäällikkö
markus.lappi@pirkanmaa.fi

Pohjanmaa

Jessica Fagerström, projektipäällikkö
jessica.fagerström@obotnia.fi
www.obotnia.fi/rahoitus/liiton-omat-hankkeet/digituki/ 

Pohjois-Karjala

Esa Huurreoksa, projektipäällikkö
esa.huurreoksa@pohjois-karjala.fi
www.pohjois-karjala.fi/digituki

Pohjois-Pohjanmaa

Heidi Niemelä, projektipäällikkö
heidi.niemela@pohjois-pohjanmaa.fi
www.pohjois-pohjanmaa.fi/digituki

Pohjois-Savo

Maria Puustinen, projektipäällikkö
maria.puustinen@pohjois-savo.fi

Satakunta

Joni Jokela, projektipäällikkö
joni.jokela@satakunta.fi
www.satakuntaliitto.fi/satadigi

Uusimaa

Tanna Rantanen, projektipäällikkö
tanna.rantanen@uudenmaanliitto.fi
Uudenmaan liitto / Digituki- hanke -verkkosivut

Varsinais-Suomi

Noora Orvasto, projektipäällikkö
noora.orvasto@turku.fi

Päivitetty: 25.11.2020